نظرسنجی سوالات متداول پرسش و پاسخ تابلو اعلانات نقشه سایت نمای اصلی
 
 
 
 
مصاحبه با روزنامه شاپرک

مدير گروه زبانهاي خارجي دفتر تاليف کتابهاي درسي با اعلام اينکه کتابهاي زبان انگليسي پايه هاي هشتم و نهم در سالهاي آينده نيز به فراخور تغيير در کتاب کلاس هفتم، دچار تغيير و تحول مي شود، گفت: آموزش زبان انگليسي در پايه هفتم ابتدا مبتني بر مکالمه است و معلم بايد از ترجمه و يا نوشتن معناي فارسي عبارات در کتابها خودداري کند.

بهنام علوي مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر با بيان اين مطلب درباره تغيير و تحول کتاب زبان انگليسي پايه هفتم و نحوه آموزش آن در مدارس با بيان اين مطلب افزود: با تغيير کتابهاي درسي پايه هفتم، روشهاي تدريس زبان انگليسي، عربي و يا آلماني و فرانسه نيز تغيير يافته و از امسال دانش آموزان کلاس هفتم درسهاي خود را با مکالمه آغاز مي کنند.

وي افزود: در گذشته ابتدا حروف الفبا به دانش آموز ياد داده مي شد و سپس کلمات خوانده مي شد، اما در روش جديد دانش آموز الفبا و کلمات را با مکالماتي که با معلم خود يا به صورت گروهي با هم کلاسي هايش دارد فرا مي گيرد و تاثير ماندگاري آن نيز بيشتر است.

به گفته علوي مقدم، معلم در اين روش تدريس ديگر اجازه ترجمه عبارات و کلمات را در کلاس ندارد و نبايد معناي کلمات را زير کتابها براي دانش آموز بنويسد. در حقيقت درسها با يک مکالمه کوتاه آغاز مي شود و معلم بايد در کلاس درس با تکرار اين مکالمات آموزش ها لازم را در بحث الفبا و کلمات به دانش آموز بدهد.

مدير گروه زبان هاي خارجي دفتر تاليف کتابهاي درسي درباره آموزش زبان آلماني و فرانسه در مدارس نيز توضيح داد: آموزش اين زبانها نيز به تصويب شوراي عالي آموزش و پرورش رسيده است و هيچ منعي براي تدريس اين دروس در مدارس وجود ندارد.

وي درباره اينکه برخي از معلمان زبان نسبت به کمبود ساعات آموزشي با توجه به محتواي تدوين شده پايه هفتم گلايه مند هستند، گفت: کتاب زبان سالهاي بدون تغيير در مدارس آموزش داده مي شد. بايد معلم محتواي کتاب را با ساعات آموزشي مصوب شوراي عالي آموزش و پرورش تنظيم کند. اگر همه عوامل مانند مدير، دبير و ... نقش خود را در آموزش زبان انگليسي به خوبي ايفا کنند، قطعاً دانش آموزان بعد از آموزش 6 ساله مي توانند به زبان انگليسي صحبت کرده و حتي برخي مطالب نوشتاري را در حدق منطقي ترجمه کنند.

منبع: روزنامه ي شاپرك 27/8/1392

دفعات بازديد: 2289
تعداد بازديدكنندگان: 2224
Welcome to Foreign Languages Department